O Przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 4 w Lubinie mieści się przy ulicy Kościuszki 10. Działamy od 1 września 1974 roku, co daje niemal 50 lat działalności.

Bazę dydaktyczną placówki stanowi dwukondygnacyjny budynek, wyposażony w pięć sal dydaktycznych oraz nowoczesny ogródw którym dzieci mogą wypoczywać oraz bawić się, korzystając z dostępnego na terenie placu zabaw sprzętu.Na terenie przedszkola posiadamy również nowoczesny sprzęt multimedialny, magiczny dywan oraz wyposażoną w odpowiednie pomoce naukowe salę do zajęć specjalistycznych. Na terenie placówki znajduje się również gabinet relaksacji - sala przeznaczona do  takich zajęć jak terapia światłem.
Usytuowanie przedszkola pozwala na  wspólną zabawę oraz edukację, a dzięki temu, że znajdujemy się w samym centrum miasta również świetną okazję do współpracy z wieloma instytucjami, pracującymi na rzecz edukacji, rozwoju i rozrywki naszych dzieci. W przedszkolu funkcjonuje pięć oddziałów  w godzinach 6.00 - 16.00. Łącznie edukacją przedszkolną obejmujemy 125 dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 6 roku życia. Personel przedszkola stanowią nauczyciele,  legitymujący się dyplomem wyższych studiów pedagogicznych o specjalizacji nauczycielskiej w zakresie: edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, filologii angielskiej, terapii pedagogicznej, logopedii, rytmiki, poradnictwa pedagogiczno- psychologicznego. Wysoką jakość usług zawdzięczamy systematycznie podnoszącej  swoje kwalifikacje  kadrze. Niewątpliwą podporę naszej placówki stanowi personel  administracji  i obsługi, a w wśród nich kierownik gospodarczy, pomoc nauczyciela,  kucharz i pomoc kuchenna, woźne oraz konserwator.  Wspólnie tworzymy zespół, który świadczy fachową opiekę oraz dba o wszechstronny rozwój dziecka. Uczymy dzieci tolerancji i wrażliwości ofiarowując im swój czas, serce i miłość. Pozwalamy im w pełni rozwijać własne umiejętności, zdolności oraz pomagamy kształtować charakter. Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych wychowanków  jak i ich rodziców. Oprócz czasu przeznaczonego na realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego systematycznie wzbogacana jest oferta zajęć edukacyjnych w przedszkolu. Oferujemy terapię logopedyczną, terapię tyflopedagogiczną, pedagogiczną, arteterapię, zajęcia z rytmiki, zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, zajęcia podnoszące kompetencje emocjonalno- społeczne, naukę języka angielskiego oraz zajęcia z religii.