Przedszkole Miejskie Nr 4 w Lubinie

, 28 kwietnia 2024

Jesteś tutaj: Start / Przedmiot działalności

Przedmiot działalności

Przedmiot działalności i kompetencje - określa art. 6 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329 ze zm.) oraz statut przedszkola.

Przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Zapewnia dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych, dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych.

CELE I ZADANIA PRZEDSZKOLA

1. Przedszkole realizuje cele i zadania określone w Ustawie o systemie oświaty oraz w aktach wykonawczych wydanych na jej podstawie, a w szczególności:

1/ Udziela dzieciom pomocy psychologiczno-pedagogicznej z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb rozwojowych, edukacyjnych oraz predyspozycji dzieci.

2/ Wspomaga i ukierunkowuje indywidualny rozwój dziecka dostosowując treści, metody i organizację pracy wychowawczo dydaktycznej i opiekuńczej do ich potrzeb i możliwości rozwojowych.

3/ Tworzy warunki umożliwiające dziecku osiągnięcie gotowości szkolnej.

4/ Zapewnia opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa.

5/ Umożliwia dzieciom podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej, etnicznej, językowej i religijnej.

6/ Pomaga dzieciom z rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

7/ Organizuje opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi w zakresie dopuszczonym możliwościami techniczno-lokalowymi i organizacyjnymi przedszkola.

8/ Zapewniania bezpieczne i higieniczne warunki pracy wychowawczo-dydaktycznej i opiekuńczej poprzez organizację prawidłowego żywienia, dbałość o czystość pomieszczeń oraz higienę osobistą wychowanków, promowania zdrowego stylu życia, podejmowanie akcji prozdrowotnych.

9/ Wspomaganie wychowawczej roli rodziny w ścisłym z nią współdziałaniu.

Brak załączników

Wytworzono:2016-11-06 22:34przez: